skip to Main Content

1.Buluşma Sempozyumu

‘ÖNCE BİZİM SAĞLIĞIMIZ’ TEMALI 1.BULUŞMA SEMPOZYUMUMZU GERÇEKLEŞTİRDİK.

Türkiye’de tıbbi laboratuvar süreçlerine bütüncül bir bakış açısı kazandırılması ve tıbbi laboratuvar süreçlerinin geliştirilmesi amacıyla 07.05.2018 tarihinde kurulmuş olan Tıbbi Laboratuvar Profesyonelleri ve Filebotomi Derneğimiz, “İyi Tıbbi Laboratuvar Uygulamaları” kapsamında ilk sempozyumunu 23 Şubat 2019 tarihinde  İstanbul’da gerçekleştirdi.

Acıbadem Laborantlar Günü

Tıbbi Laboratuvar Profesyonelleri ve Filebotomi Derneği olarak; 26 Nisan 2019 tarihinde, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi ile birlikte Dünya Laborantlar Gününü kutladık. İstanbul Başkanlık 2 Merkezi Lab -2 ekibi ile birlikte; Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı öğrenci ve öğretim üyelerine mini bir oyun sergiledik.Prof. Dr. Yeşim GÜROL hocamıza, ekibine ve katılan tüm genç arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunar, mesleklerinden en az bizim kadar keyif almalarını dileriz.

TEPAV TOPLANTI

TEPAV İcra Direktörü Güven SAK’ın davetiyle,

Ulusal İstihdam Stratejisi ve Eylem Planları (2017-2019) kapsamında temel politika eksenlerinden biri “Eğitim İstihdam İlişkisinin Güçlendirilmesi”konulu politikalar eksenine yönelik,Mesleki Yeterlilik Kurumu, Ulusal Meslek Sınıflama Sisteminin (UMSS) oluşturulmasına ilişkin yapılan toplantıya “Tıbbi Laboratuvar Profesyonelleri ve Flebetomi Derneği”olarak katkı sunma adına katıldık.

KBUD KONGRE

Back To Top